Rekvalifikační a vzdělávací centrum Praha 

Cvičitel Nordic Walkingu  Masér  Cvičitel lyžování 

   

Nordic Walking - Terapie chůzí s holemi - Praha

[ seminář je certifikován - Garant programu - Mgr. Jiří Bartošík ]

Termíny a místa konání semináře:

Pokud máte o seminář zájem, můžete se do něj ihned přihlásit, všechny potřebné informace Vám budou zaslány obratem prostřednictvím emailu nebo poštou.

Objednat seminář

 

 

nordic_walking.jpg, 10 kB

Tento seminář je přednostně určen odborné veřejnosti, pracovníkům ve zdravotnictví, v lázeňských a rehabilitačních centrech, kde může terapie chůzí se speciálními holemi najít své významné místo mezi dalšími účinnými postupy a metodami.

Neboli Nordic Walkingem se v dnešní době začíná více zabývat řada renomovaných medicínských, lázeňských a rehabilitačních zařízení. Je to jedna z nejrychleji se rozvíjejících pohybových léčebných aktivit 21. století.

 

 

Důvodů, proč je tomu tak, je samozřejmě více.

1) je výjimečná tím, že je prostá a jednoduchá na naučení

2) je dostupná každému a v každém věku

3) pomáhá i lidem, jimž jejichž zdravotní stav jiné pohybové aktivity nedovoluje

4) lze ji provozovat prakticky kdykoli a kdekoli, ve volné přírodě, ve městě i v tělocvičně

5) je finančně i organizačně nenáročná

 

Chůze - nejpřirozenější lidský pohyb - je díky speciálním holím ještě přirozenější, protože aktivně zapojuje i další svalové skupiny našeho těla (cca 90% všech svalů) a tím usnadňuje vlastní lokomoci. Odlehčuje dolní končetiny, více podporuje činnost oběhových a dýchacích orgánů a současně zvyšuje pozitivním způsobem látkovou výměnu, celkový energetický výdaj a napomáhá vyplavování toxických látek z těla. Současně s tím však paradoxně i přes zvýšenou tepovou frekvenci a celkově vyšší zatížení organizmu subjektivně nevyvolává adekvátní pocity únavy, jež by se dostavily u jiné obdobně energeticky náročné sportovní činnosti, např. u běhu, plavání, veslování a atd. Naopak umožňuje i netrénovaným jedincům podávat dlouhodobě vysoký fyzický výkon. Hovoříme o tzv. "Zátěžovém paradoxu".

Díky chůzi s holemi se lidé zbavují typických civilizačních neduhů: bolesti zad, hlavy, kloubů, astma a řady dalších neduhů, způsobených naším současným životním stylem.

 

V návaznosti na tento kurz je možné pokračovat v akreditovaném rekvalifikačním kurzu - "Instruktor Nordic Walking - Kondiční chůze" - cena i účast se započítávají.

 

Pozor počet účastníků je omezen.

 

Cena semináře: 2.980,- Kč      - včetně instruktorských holí GABEL

 

Úhradu proveďte, prosím, na účet č.: 383 110 193 / 0800, vedeném u České spořitelny, obratem po potvrzení vaší přihlášky z naší strany. 

Nepozději však do 10 dnů od přihlášení a současně minimálně 14 dnů před termínem zahájení.

  Jako Variabilní symbol použijte číslo Vašeho mobilního telefonu a do poznámky: NWTCH a datum konání semináře.

Pro absolventy našeho Rekvalifikačního centra sleva 10%    ( 2.680,- )

Termíny a místa konání semináře:

Pokud máte o seminář zájem, můžete se do něj ihned přihlásit, všechny potřebné informace Vám budou zaslány obratem prostřednictvím emailu nebo poštou.

Objednat seminář